← Späť

Zabudnite na pasívnu dovolenku! Užite si fit pobyt a zlepšite si telo aj ducha

Maroš Krivosudskýokt 11, 2017

Popri zájazdoch do exotických destinácií začali Slováci opäť objavovať krásy našich hôr. Akosi nám už popri vysokom pracovnom tempe prestala stačiť jedna oddychová dovolenka do roka a tak hľadáme možnosti, ako aspoň počas víkendov vypnúť a vypadnúť z mesta. A kde sa to dá lepšie a rýchlejšie ako na fit pobytoch, tu u nás v prírode? Zbalíte kufre, nasadnete do auta a za pár hodín ste v úplne inom svete.

Fitpobyty - Fightcamp


Lenivé pobyty sú out

Predstavu oddychového víkendu v horách má síce každý inú, no len málokto by ho chcel celý preležať na hotelovej izbe. Takýto „nijaký“ program veľa ľudí nepriláka, a aj preto sa hotely predbiehajú s cenami wellness či relaxačných pobytov, kde vás však okrem zapnutej sauny a vírivky nečaká nič zaujímavé. Nízka cena je teda jediné, čo takéto pobyty vedia ponúknuť. Slováci si však začínajú obľubovať aktívny životný štýl a aj počas voľných dní vyhľadávajú pohyb, nové zážitky, nových ľudí, a popri tom sa chcú dozvedieť niečo nové. Jednoducho sa vo voľnom čase chcú zlepšovať v tom, čo ich baví a na čo počas pracovného týždňa nemajú čas. A tak vznikol dopyt po novom produkte, zvanom aktívna dovolenka.Joga, beh, box, fitness,…

Prečo sú vlastne tieto víkendy plné aktivít také obľúbené? Odpovede na túto otázku sú hneď dve. Prvá je, že si medzi nimi človek nájde vždy to svoje, keďže má každý z pobytov svoju vlastnú tému. Joga pobyt vám pomôže nájsť rovnováhu tela a mysle, na Fit štartéri pre začiatočníkov si zase kvalitne zamakáte a porozprávate sa s výživovým poradcom. Chcete sa naučiť, čo je správna technika behu? Ideálnou voľbou pre vás teda bude bežecký camp. Alebo vás zaujal box a neviete, kde začať? Keď prídete na fight camp, stretnete pätnásť ďalších nadšencov a môžete sa to naučiť spolu!

Fitpobyty - Joga pobyt

Fight Camp pre Všetkých

13.-15.7
Začiatočníci, pokročilí, muži aj ženy. Taký bude náš Fight Camp pre všetky výkonnostné úrovne v krásnom prostredí Oravskej priehrady.

Druhou odpoveďou sú samotní ľudia, ktorých počas takéhoto víkendu spoznáte. Mladší, starší, muži, ženy, začiatočníci, ale aj pokročilejší. Návštevníci týchto pobytov majú minimálne jednu spoločnú záľubu a tou je zdravý životný štýl, takže sú všetci na jednej vlnovej dĺžke. A práve to vytvára tú skvelú atmosféru, kvôli ktorej sa na pobyty ľudia vracajú znova a znova.Príroda je na prvom mieste

Nenechajte sa pomýliť, takýto pestrý program je síce veľkým lákadlom, avšak za rekordné čísla v štatistikách cestovného ruchu na Slovensku žiadne cvičenie, smoothie workshopy a ani zaujímavé prednášky nemôžu. Bez krásnej prírody, ktorá vás počas víkendu v horách obklopuje od rána do večera by to nešlo. Je úplne jedno, či si idete skoro ráno zabehať, alebo máte radšej dlhé prechádzky a turistiku, pobyt strávený v prírode je tým pravým orechovým, pokiaľ sa chcete vrátiť domov do pracovného života oddýchnutí a zrelaxovaní.

Maroš Krivosudský

Fitness, Výživa, Recepty

MOJE ČLÁNKY

Najnovšie fit tipy

Ako sa vyhnúť preťaženému zápästiu

Mária Ondrušová júl 4, 2018

Sú lýtka problémovou partiou na formovanie?

Marek Blahušiak jún 28, 2018

Bolesť kolien po behu: ITB syndróm

Peter Paták jún 24, 2018

FIT POBYTY

Fit Pobyt pre Rodičov s Deťmi
pre deti 2-6 rokov
Hotel Altis****

Už od 39 Eur

Fit pobyt, na ktorom si prídu na svoje rovnako oteckovia a mamičky, ako aj ich ratolesti. Rodičov čakajú tréningy, výživový workshop, wellness, či dokonca ľadové korčuľovanie. Pre deti máme zase prichystaný program v podobe špecializovaného cvičenia s profesionálnymi lektorkami z detského centra HappyBee Bratislava.

ZOBRAZIŤ DETAIL >

SÁModSEBA Outdoor FitPobyt
joga, beh a fitness
Jakubovany pri LM

Už od 119 Eur

Predstavte si cvičenie, pri ktorom nepomôžete len sebe a svojmu zdraviu, ale tiež deťom z detských domovov. Máte? Ok, teraz si to prestaňte predstavovať a poďte s nami na náš zatiaľ programovo najnabitejší Fit Pobyt do krásnej prírody v okolí Jakubovian na Liptove.

ZOBRAZIŤ DETAIL >

BodyART & TotalBODY Víkend
pre fanúšikov skupinových cvičení
Hotel Salamandra****

Už od 239.00 229.00 Eur

Kombinácia pomalšieho BodyARTu a dynamického TotalBODY je ideálna pre všetkých milovníkov skupinových cvičení, ktorí nemajú radi stereotyp. A kto to všetko povedie? Nikto iný ako dvaja z najlepších a najskúsenejších inštruktorov na Slovensku, Milan Adamka a Eňa Buzinkay.

ZOBRAZIŤ DETAIL >