← Späť

Nepečený ricottový cheesecake s mangom a marakujou

Ren Hečková feb 20, 2017

Nápad bol čisto spontánny, akonáhle som chytila do ruky krásne dozreté mango a doma som mala maracuju. Vonku je síce ešte zima, ale zažiadalo sa mi niečo ľahké na prípravu s exotickým nádychom. Kedže mango i maracuja sú samo o sebe dostatočné sladké a výrazné chute, na tento recept som potrebovala, a teraz sa potešíte, iba 1 a ½ lyžičky medu, ktorý mi doniesol známy z hôr. Cheesecake sa nepečie a stačí si ho večer pripraviť a nasledujúce raňajky máte božské. Spodok cheesecake-u je zo sušeného ovocia a dostatočné sladký, tým pádom som nesladila ani náplň. Počas prípravy sa vám môže zdať chuťovo menej výrazná, ale keď nakoniec ochutnáte cele sústo, nebudete ďalej pochybovať. Je dokonalý. Pre tých, ktorí predsalen máte obavy, môžete náplň dosladiť medom podľa vašich chutí.

InBody diagnostika v Bratislave

Merajte si svoj diétny progres! Počas diagnostiky zistíte svoje % tuku a svalov v tele, hodnotu viscerálneho tuku, zadržiavanie vody a iné parametre. Vaša premena začína už dnes!

Na spodok potrebujeme

 • 120 g sušených fíg / cca 5 ks
 • 120 g sušených marhúľ / cca 1 hrsť
 • 50 g strúhaného kokosu
 • 2 čl kokosového oleja

Na náplň potrebujeme

 • 250 g čerstvej ricotty (prebytočnú vodu zlejeme)
 • 200 g smotanového syru (Philadelphia, Mana, ..)
 • 160 ml vychladenú plechovku kokosového krému (potom vysvetlím prečo vychladenú)
 • 1 čl vanilkového extraktu

Na mangovo-marakujové pyré potrebujeme

 • 1 veľké zrelé mango, alebo 2 menšie
 • 2 ks marakuja / passion fruit
 • štavu z ½ limety
 • 1 ½ čl medu
 • 1 čl kukuričného škrobu
 • 2 čl vody

Postup

 1. Vo foodprocesore posekáme marhule, figy, kokos a rozpustený olej. Vznikne vám krásna a voňavá hmota. Ňou vystelieme dno formovej torty, vystlanej papierom na pečenie, o priemere 18 cm a odložíme do mrazničky.
 2. V mixéri si vymiešame ricottu, smotanový syr a vanilku s vychladeným kokosovým krémom. Prečo vychladeným? Chladom sa oddelí krém od prebytočnej vody a použijeme iba ten, vodu potom môžete zužitkovať  napr. do raňajkového smoothie.
 3. Vytiahneme formu z mrazničky a zalejeme cheesecake-ovou hmotou, odložíme do chladničky aspoň na hodinku.
 4. Na mangovo-marakujové pyré si najprv rozmixujeme mango s medom v mixéri. To spolu s limetkou a dvomi marakujami (používame iba dužinu) vylejeme do malého kastróliku a privedieme pod bod varu.
 5. Vodu so škrobom dobre premiešame a za stáleho miešania vlejeme do mangového pyré. Keď začne bublať, povaríme ešte minútku.
 6. Cheesecake vytiahneme z chladničky, zalejeme pyré a necháme stuhnúť, najlepšie cez noc v chladničke. Pred otváraním tortovej torty, odporúčam jemne prejsť mokrým príborovým nožíkom po okrajoch, aby sa koláčik ľahšie oddelil a zachoval tvar. Po rozkrojení ihneď podávame

Joga Pobyt na Troch Studničkách

Toto víkendové spojenie jogy, aktívneho oddychu, skvelého jedla a ubytovania uprostred nádhernej prírody Demänovskej doliny bude pre váš reštart tým pravým orechovým. Nemáte s jogou alebo iným cvičením skúsenosti? To vôbec nevadí.

Ren Hečková

KOLACHELLA

MOJE ČLÁNKY

Sledujte nás

Proteínová stracciatella roláda

Diana Vidáková apr 4, 2019

Tvarohové fit pagáče

Diana Vidáková jan 10, 2019

Jablkovo-škoricová fit bábovka

Veronika Fabianová dec 30, 2018

FIT POBYTY

SÁModSEBA Fit Pobyt
s výťažkom pre deti bez rodín
RZ Tesáre Nové Mlyny

Už od 119 €

2. ročník programovo najnabitejšieho fitpobytu zameraného na jogu, beh, fitness, bojové športy a tiež zdravú stravu. Tak ako minulý rok celý zisk z pobytu poputuje nadácii Provida a teda detičkám bez rodín, o ktoré sa táto nadácia stará v programe Tvoj Buddy.

ZOBRAZIŤ DETAIL >

Joga Pobyt s Jarom Pávekom
cesta k vlastnej praxi
Tri Studničky****

Už od 389 €

Úplne prvý slovenský joga pobyt s Jarom Pávekom je tu a my sa nevieme dočkať! Toto 4-dňové spojenie jogovej praxe, jogových prednášok a diskusií o všetkom, čo sa jogy aspoň trochu týka, je vhodné tak pre úplných začiatočníkov, ako aj pre pokročilých cvičencov.

ZOBRAZIŤ DETAIL >

Joga Pobyt – Body&Mind Reštart
pre všetkých fanúšikov jogy
Hotel Tri Studničky****

Už od 359 €

Toto víkendové spojenie jogy, aktívneho oddychu, skvelého jedla a ubytovania uprostred nádhernej prírody Demänovskej doliny bude pre váš reštart tým pravým orechovým. Nemáte s jogou alebo iným cvičením skúsenosti? To vôbec nevadí.

ZOBRAZIŤ DETAIL >