← Späť

Smoothie – Marhule, Chia, Konopný proteín, Chlorella

Petra Bečárikovájúl 15, 2015

Kombinácia konopného proteínu, sušenej sladkovodnej riasy – chlorelly a chia semien je zase tou časťou smoothie, ktorá mu pridáva prívlastok SUPER.


InBody diagnostika v Bratislave

Merajte si svoj diétny progres! Počas diagnostiky zistíte svoje % tuku a svalov v tele, hodnotu viscerálneho tuku, zadržiavanie vody a iné parametre. Vaša premena začína už dnes!

Čo potrebujeme:

  • 1 Odmerka konopného proteinu
  • 1 PL Chia semiačok
  • 1 PL  Chlorelly
  • 5 ks Marhulí
  • 2 a viac dcl Vody (podľa toho, či chcete redšie alebo hustejšie smoothie)

VIEŠ ČO JEŠ

Marhule okrem toho, že sú chutné a plné vlákniny, obsahujú tiež množstvo vitamínu A, ktorý je nevyhnutný pre rast a bunkový vývoj, zrak a imunitné funkcie, ale tiež udržiava zdravú kožu. Takisto sú zdrojom vitamínu C, antioxidantu, ktorý pôsobí proti starnutiu buniek, tkanív a orgánov a vitamínu E, ktorý znižuje krvný tlak a má účinok na plodnosť a potenciu.

Chia semiačka sú najbohatším rastlinným zdrojom omega-3 mastných kyselín. Stabilita omega-3 mastných kyselín v nich obsiahnutých rastie vďaka ich prírodnému obsahu antioxidantov. Sú tiež zdrojom množstva vitamínov skupiny B, vápnika, draslíka, zinku a medi.

Chlorella obsahuje značné množstvo vitamínu C (7x viac vitamínu C ako pomaranče), čistí naše telo, odstraňuje plesne a toxické látky z tela – hlavne ťažké kovy. Má vynikajúce antioxidačné a detoxikačné účinky. Posilňuje imunitný systém a podporuje tvorbu interferónov, ktoré chránia telo pred infekciami. Podporuje trávenie, pomáha optimalizovať gastrointestinálny systém, chráni pred a napomáha zotaveniu z vredov, kolitídy, Chrohnovej choroby a divertikulózy. Je prevenciou rakoviny hrubého čreva. Pôsobí zásadotvorne – vyrovnáva pH v organizme, odstraňuje prekyslenie organizmu. Chráni telo pred nádorovými ochoreniami. Zmierňuje zápaly, vredy a alergie, podporuje hojenie rán.

Konopný proteín obsahuje až 50% dokonale využiteľnej, stráviteľnej komplexnej rastlinnej bielkoviny, plne porovnateľnej s najkvalitnejšími živočíšnymi zdrojmi. Naviac má až neuveriteľnú 90% stráviteľnosť. Vďačí za to dokonale vyváženému pomeru všetkých 8 esenciálnych aminokyselín, ktoré umožňujú plnohodnotné zabudovanie proteínov a pritom nezaťažuje obličky. Okrem toho je výnimočným zdrojom vitamínov skupiny B (B1, B2, B3, B6, B9 – kyselinu listovú) a takisto stopových prvkov ako železo, horčík, mangán, zinok, fosfor a meď.


Petra Bečáriková

MAXIMUS GYM

MOJE ČLÁNKY

FIT POBYTY