← Späť

Smoothie – Mrazené jahody, Banán, Konopný proteín, Kakaové bôby

Maroš Krivosudskýaug 4, 2015

InBody diagnostika v Bratislave

Merajte si svoj diétny progres! Počas diagnostiky zistíte svoje % tuku a svalov v tele, hodnotu viscerálneho tuku, zadržiavanie vody a iné parametre. Vaša premena začína už dnes!

 Čo potrebujeme

  • 1 Hrnček mrazených jahôd
  • 1 Studený banán
  • 1/2 Hrnčeka kakaových bôbov
  • 2 PL Konopného proteínu
  • 2 dcl (a viac) vody

Vieš čo ješ

Jahody patria medzi druhy ovocia s najnižším podielom sacharidov, pričom majú tiež vysoký podiel vlákniny podporujúcej činnosť trávenia, teda sú výborné v období redukčných diét. Sú výborným zdrojom vitamínu C (v 100g jahôd je 71% dennej potreby tohto vitamínu) a látok zvaných bioflavonoidy, ktoré zvyšujú účinnosť vitamínu C až 20-násobne a patria k najdôležitejším antioxidantom (ozdravujú bunky, regenerujú a spevňujú cievy). Sú tiež ovocím ovocím bohatým na polyfenoly, ktoré majú preventívny účinok pri ochoreniach srdca a vzniku rakoviny.

Banán je naopak sacharidovou bombou, no to po ťažkom tréningu naše telo potrebuje. Tiež potrebuje ostatné živiny ako vitamíny skupiny B a minerály ako horčík, draslíkmangán, ktoré majú pozitívny vplyv na funkciu nervov, svalov a pre metabolizmus bielkovín a tukov.

Konopný proteín obsahuje až 50% dokonale využiteľne komplexnej rastlinnej bielkoviny, plne porovnateľnej s najkvalitnejšími živočíšnymi zdrojmi, pričom má omnoho vyššiu – až 90% stráviteľnosť (za čo vďačí dokonale vyváženému pomeru všetkých 8 esenciálnych aminokyselín).

Kakaové bôby sú tiež často nazývané superpotravinou práve kvôli ich zdravotným benefitom. Sú zdrojom veľkého množstva antioxidantov (napríklad 4-krát viac ako zelený čaj), pričom majú pozitívny vplyv na činnosť srdca, cievneho systému a svalového aparátu. 100 gramov kakaových bôbov tiež pokrýva 170% dennej potreby železa + sú bohaté na ďalšie minerály ako horčík a draslík. Látka teobromín (ktorá spôsobuje horkú chuť kakaa) má zase jemný, dlhotrvajúci stimulačný účinok na centrálny nervový systém, teda vás udrží bdelých pred aj po tréningu.

Dobrú chuť 🙂


Maroš Krivosudský

HEALTH SERVICES

MOJE ČLÁNKY

FIT POBYTY