← Späť

5 tipov na zdravý teambuilding s nabitým programom

Maroš Krivosudskýapr 23, 2018

Pripravujete teambuilding pre svojich zamestnancov, prípadne veľký športový deň aj pre ich rodiny s deťmi? Sú aj lepšie aktivity ako skákanie vo vreci, nosenie vajíčka na lyžičke, či “staré dobré” lovenie jablka ústami vo vode. Teambuilding nemusí byť ani trápny, ani nudný, aby splnil efekt. Tým by mala byť súťaživosť, spolupráca a dôvera medzi zamestnancami. Tu je zopár fit inšpirácii na váš event priamo vo firme, na horách, či v športovom areáli.


InBody diagnostika v Bratislave

Merajte si svoj diétny progres! Počas diagnostiky zistíte svoje % tuku a svalov v tele, hodnotu viscerálneho tuku, zadržiavanie vody a iné parametre. Vaša premena začína už dnes!

1. Základy bojového umenia

Teambuilding box

Predsudky voči boxu a thajskému boxu vedia ešte stále veľa ľudí od týchto športov odradiť. Boli by ste však prekvapení, ako na možnosť “udretia si” reagujú muži aj ženy vo firmách. To je aj dôvod, prečo tento typ teambuildingu vidíte hneď na prvom mieste. Sami by ste totiž len tak do box klubu nešli, aby vás tam nejaký skúsenejší boxer jedným úderom neprizabil. Ak však príde box klub k vám na športový deň, či rovno na víkendový pobyt na chatu, je to o niečom inom. S kolegami ste približne na rovnakej úrovni + ste vedení profesionálom, a teda je riziko zranenia minimálne. Keď sa potom proti vám postaví šéf, je to už len bonus 🙂


2. Joga pobyt a Fit pobyt

Fitpobyty - Joga pobyt

Hľadáte oddychový program pre zopár svojich vybraných zamestnancov na víkend? Alebo si chcete doplniť konferenciu a odborné firemné prednášky o niečo zaujímavé, no nie veľmi namáhavé? Joga pobyt si jednoznačne zamilujete rovnako, ako sme si ho zamilovali my a naši klienti FitPobytov. Spojenie relaxu v horách a aktívneho odpočinku vo forme jogy je totiž 100% návykové! Takýmto programom dosiahnete nielen lepšiu náladu na prednáškach (lepšie okysličenie mozgu, koncentrácia, živšia atmosféra), ale najmä to, že budú zamestnanci po víkende oddýchnutí a uvoľnení. No a najväčším benefitom jogy je jej nenáročnosť na vybavenie. Potrebujete len miestnosť s rovnou podlahou, joga podložky a kvalitného inštruktora. A tých máme naozaj dosť! Takto sa dá ale postaviť aj iný, napr. redukčný pobyt, kde sa zameriame na fitness a merania s výživovým poradcom. Ďalšou alternatívou je bežecký pobyt, kde vašim zamestnancom pomôžeme zlepšiť techniku behu.


3. Škola fit varenia / nevarenia

Teambuilding - škola varenia

Škola varenia je skvelou alternatívou pre ľudí, ktorí síce majú radi zdravý životný štýl, no na teambuildingu sa nechcú zapotiť. Zamestnanci si vyskúšajú nové zdravé recepty, naučia sa spolupracovať, najedia sa, no hlavne sa zabavia. A dokonca to nemusí byť nič zložité. Ak totiž chcete pripraviť väčší teambuilding pre celú firmu, komplikované varenie na varných platniach nemusí byť najlepšou voľbou. Vtedy prichádza na rad príprava smoothies, raňajkový workshop, či škola (ne)varenia, kde si zamestnanci vyskúšajú “15-minútové” raw recepty. Takto počas dňa pokryjete program kľudne aj pre 500 ľudí a všetci budú spokojní.


4. Teambuilding v bazéne

Teambuilding plávanie

Teambuilding v bazéne je ideálnou voľbou pre menšie firmy, prípadne ak ste sa ho rozhodli zorganizovať v rámci jedného oddelenia. Menší počet ľudí totiž zaručí 100% bezpečnosť a zábavu vo vode. Že si neviete v bazéne nič iné ako plávanie predstaviť? Boli by ste prekvapený, aké jednoduché teambuildingové aktivity viete v bazéne vymyslieť. Jednou z nich je napríklad hra  “hľadanie predmetov”, kedy sa skupina rozdelí na 2 skupiny súťažiace proti sebe. Následne sa do bazéna vložia na ľubovoľné miesta ťažšie aj ľahšie predmety a skupiny ich musia priniesť na vybrané miesto čo najskôr. Jedná sa o skvelú aktivitu, pri ktorej si zamestnanci uvedomia dôležitosť spolupráce. Chcete posilniť individualitu? Hra “bezrukí vo vode” bude skvelou voľbou! Súťažiaci sa jednoducho snažia preplávať na druhý koniec bazéna čo najrýchlejšie a samozrejme pri tom nemôžu použiť ruky.


5. Pohyb hrou

Teambuilding hra

Povedzme si pravdu, pohybové aktivity nelákajú každého. Čo ale s ľuďmi, ktorých na šport nenavnadíte, no chcete, aby sa zapojili do teambuildingu? Odpoveď možno nájdete v hrách, ako je Wipeout challenge. Ten sa nám osvedčil tak na menších teambuildingoch na chate, či hoteli v prírode, ako aj na väčších športových dňoch pre celé rodiny s deťmi. Jedná sa pritom len o obyčajnú nafukovačku, z ktorej sa vás snaží zhodiť točiaca prekážka, ktorej sa snažíte vyhnúť. Vyhráva posledný, ktorý sa udrží na nohách. Druhou “nešportovou” voľbou je lezecká stena, ktorou ozvláštnite akýkoľvek event. Zamestnanci si na nej preveria nielen súťaživosť, ale aj prácu pod stresom, keďže športovanie vo výškach je síce bezpečná, no stále adrenalínová zábava. No a čo pre tých, ktorí naozaj ten pobyt nechcú? Ideálnou voľbou je moto-šport, teda presnejšie povedané šoférovanie elektromobilu TESLA. Tá poteší každého nadšenca aut a rýchlej jazdy.Maroš Krivosudský

HEALTH SERVICES

MOJE ČLÁNKY

FIT POBYTY