← Späť

6-týždňový tréningový plán na chudnutie – Cvičenie doma 2.3

Marek Blahušiakfeb 4, 2016

Predpokladáme, že ste po dni voľna oddýchnutí a dúfame, že si to užívajte, lebo budúci týždeň v našom pláne takíto štedrí nebudeme a toto ničnerobenie vás čaká už len v nedeľu. Tréning č. 3 je opäť zameraný na problémové partie väčšiny ľudí – brucho, stehná a zadok. Ak budete cítiť, že vám je tréning stále ľahký a aj na konci budete vládať, nehanbite sa pridať si sériu navyše. Nikto sa na vás hnevať nebude. Nezabúdajte len, že keď chcete makať a dosahovať výsledky, potrebujete regenerovať, a teda aj poriadne jesť. Príkladný jedálniček zameraný na redukciu hmotnosti nájdete kde inde ako na našom webe 🙂


Rozcvičenie

 1. Vysoká chôdza – 30 sekúnd
 2. Krúženie hlavou, krúženie pažami – 1 minúta
 3. Vysoká chôdza – 30 sekúnd
 4. Krúženie členkami, kolenami, bedrovými kĺbmi (postupne) – 1 minúta
 5. Vysoká chôdza – 30 sekúnd
 6. Kmitanie ku špičkám v predklone – 15 sekúnd
 7. Zakopávanie kolien v stoji – 15 sekúnd

Kruhový tréning (3 série)

 1. Drep – 16 x
 2. Príťah kolien k hrudníku v ľahu – 16 x
 3. Striedavý výpad vzad – 20 x
 4. Skracovačky s rukami v predpažení – 16 x
 5. Zdvih panvy v ľahu – 16 x

Oddych medzi cvikmi – 0:00

Oddych medzi sériami – 0:35 až 0:45


Viem Čo Cvičím

DREP (cvik na vnútorné stehná a zadok)

Technika: Nohy sú rozostúpené naširoko – päty na šírku ramien. Špičky len mierne vyrotované von, kolená v spodnej polohe drepu smerujú smerom ku špičkám. Počas pohybu je hmotnosť tela rovnomerne rozložená na celom chodidle, chrbát je vzpriamený, hlava nie je zaklonená (ani príliš predklonená). Dýchanie: Smerom dole nádych, smerom nahor výdych. Chyby: Príliš široký alebo úzky postoj, prípadne rotácia špičiek a následná rotácia kolien dovnútra. Prevažovanie na špičky, guľatý chrbát, záklon hlavy v spodnej polohe.

PRÍŤAH KOLIEN K HRUDNÍKU V ĽAHU (cvik na brucho)

Technika: Celá plocha chrbta je v spodnej polohe na zemi, ruky sú voľne položené na podlahe vedľa tela. Vzpriamené nohy v spodnej polohe tvoria so zemou uhol 45°, teda k zemi ich nepúšťame. Pri príťahu samotnom príťahu dbáme na to, aby sa nohy v kolenách neohýbali do viac ako pravého uhla a aby bolo brušné svalstvo stále napnuté.  Dýchanie: Smerom k hrudníku výdych, smerom do vystretia nádych. Chyby: Drieková časť chrbtice (kríže) sa pri pohybe od hrudníku odliepa od zeme. Kolená sa pri príťahu príliš ohýbajú, čo v konečnom dôsledku spôsobí uvoľnenie brucha (viditeľné na videu).

STRIEDAVÝ ZADNÝ VÝPAD (cvik na zadok a predné stehná)

Technika: Obidve kolená sú v spodnej polohe ohnuté do pravého uhlu, hmotnosť tela je na prednej nohe – rovnomerne na celom chodidle. Kontakt zadnej nohy s podlahou má iba špička, koleno prednej nohy smeruje priamo ku špičke. Trup je stabilný, predchádzame zakláňaniu aj predkláňaniu. Ruky držíme vbok alebo s nimi pracujeme diagonálne – k protiľahlému kolenu. Dýchanie: Smerom dole nádych, smerom nahor výdych. Chyby: Príliš krátky krok – prevažovanie na špičky. Príliš dlhý krok – zadná noha nie je v pravom uhle. Rotácia kolena von alebo dovnútra. Predklon trupu pri návrate do základnej polohy

SKRACOVAČKY S RUKAMI ZA HLAVOU (cvik na brucho)

Technika: Celá plocha chrbta je v spodnej polohe na zemi, nohy sú rozostúpené – päty mierne širšie ako ramená. Dlane sú priložené pri hlave s lakťami od seba. Pri prítahu nahor sa ramená a časť lopatiek odliepa od zeme, panva je počas celej doby pohybu podsadená. Dýchanie: Smerom k hore výdych, smerom nadol nádych. Chyby: Drieková časť chrbtice (kríže) sa pri pohybe nadol odliepa od zeme. Rukami sa držíte hlavy, čím pri pohybe vytvárate zbytočný tlak na krčnú chrbticu.

ZDVIH PANVY V ĽAHU (cvik na zadné stehná a zadok)

Technika: Celá plocha chrbta je v spodnej polohe na zemi, nohy sú rozostúpené – päty mierne širšie ako ramená, ruky sú voľne položené na podlahe vedľa tela. Tlakom do (prevažne zadnej časti) chodidiel vytláčame panvu smerom nahor a vedome sťahujeme sedacie svaly. Dýchanie: Smerom hore výdych, smerom nadol nádych. Chyby: Drieková časť chrbtice (kríže) sa v spodnej polohe odliepa od zeme, panva je počas pohybu vysadená – zadok vypučený, nie stiahnutý.


InBody diagnostika v Bratislave

Merajte si svoj diétny progres! Počas diagnostiky zistíte svoje % tuku a svalov v tele, hodnotu viscerálneho tuku, zadržiavanie vody a iné parametre. Vaša premena začína už dnes!

Marek Blahušiak

SLAVIA AGROFERT

MOJE ČLÁNKY

FIT POBYTY