← Späť

Vegan kakao-kokosovo-mandľový proteín

Peter Fijalkamáj 3, 2016

Aká je najčastejšia výčitka, ktorú vegáni počúvajú deň čo deň? No predsa, že nemajú dostatok bielkovín vo svojej bežnej strave. Áno, zdroje bielkovín sú bez mäsa, mliečnych výrobkov a vajec obmedzené "len" na tie rastlinné, no boli by ste prekvapení, koľko tých rastlinných existuje. Takýto proteínový nápoj je vhodný pre každého, kto má rád sladké, kto má rád zdravé a tiež kto dbá o svoju postavu, lebo okrem vysokého podielu bielkovín, zdravých tukov a tiež vitamínov, minerálov a antioxidantov, neobsahuje žiadne zbytočné kalórie navyše. Skvelá alternatíva na raňajky, po tréningu, ale tiež ako poobedný refreshujúci nápoj. Dobrú chuť!

Aká je najčastejšia výčitka, ktorú vegáni počúvajú deň čo deň? No predsa, že nemajú dostatok bielkovín vo svojej bežnej strave. Áno, zdroje bielkovín sú bez mäsa, mliečnych výrobkov a vajec obmedzené “len” na tie rastlinné, no boli by ste prekvapení, koľko tých rastlinných existuje. Takýto proteínový nápoj je vhodný pre každého, kto má rád sladké, kto má rád zdravé a tiež kto dbá o svoju postavu, lebo okrem vysokého podielu bielkovín, zdravých tukov a tiež vitamínov, minerálov a antioxidantov, neobsahuje žiadne zbytočné kalórie navyše. Skvelá alternatíva na raňajky, po tréningu, ale tiež ako poobedný refreshujúci nápoj. Dobrú chuť!


Čo potrebujeme

  • 2-3 dcl kokosová voda
  • 1/2 PL strúhaný kokos
  • 1/2 PL nepražené kakao
  • 1 PL mandľový proteín (ak nie je, tak mleté mandle)
  • kokosový nektár (len v prípade potreby dosladenia)

InBody diagnostika v Bratislave

Merajte si svoj diétny progres! Počas diagnostiky zistíte svoje % tuku a svalov v tele, hodnotu viscerálneho tuku, zadržiavanie vody a iné parametre. Vaša premena začína už dnes!

Peter Fijalka

SLAVIA AGROFERT

MOJE ČLÁNKY

FIT POBYTY