← Späť

Banánovo-mandľová zmrzlina z konopného proteínu

Lucia Gulišová aug 15, 2015

Lucka Gulišová je úžasná usmievavá a hlave talentovaná pekárka zdravých fitness dobrôt, ktorú sme nahovovorili, aby pre nás vymyslela nejaký rýchly letný recept. Výsledkom je táto So Gulicious vegánska zmrzlina z konopného proteínu, banánov, mandľového mlieka a malín, ktorú zvládne aj absolútny nekuchár. Zmrzlina je veľmi výživná a obsahuje veľa kvalitných bielkovín, no tiež má viac sacharidov, takže je ideálna na osvieženie po tréningu.

Lucka Gulišová je úžasná usmievavá a hlave talentovaná pekárka zdravých fitness dobrôt, ktorú sme nahovovorili, aby pre nás vymyslela nejaký rýchly letný recept. Výsledkom je táto So Gulicious vegánska zmrzlina z konopného proteínu, banánov, mandľového mlieka a malín, ktorú zvládne aj absolútny nekuchár. Zmrzlina je veľmi výživná a obsahuje veľa kvalitných bielkovín, no tiež má viac sacharidov, takže je ideálna na osvieženie po tréningu.

Čo potrebujeme

  • 3 Zamrazené banány
  • 2 PL Konopného proteínu
  • 1 Hrnček mandľového mlieka
  • 1/2 Hrnčeku zamrazených malín
  • 1 ks proteínová tyčinka

InBody diagnostika v Bratislave

Merajte si svoj diétny progres! Počas diagnostiky zistíte svoje % tuku a svalov v tele, hodnotu viscerálneho tuku, zadržiavanie vody a iné parametre. Vaša premena začína už dnes!

Postup

  1. Rozmixujeme spolu zamrazené banány, mandľové mlieko a konopný proteín
  2. Môžme dosladiť agave sirupom
  3. Dáme zamraziť na 2 hodiny
  4. Na záver pridáme mrazené maliny a proteínovú tyčinku podľa chuti

Vieš čo ješ

Zmrzlina neobsahuje žiadne živočíšne produkty, takže si na nej môžu pochutnať aj vegáni a dokonca aj ľudia s laktózovou intoleranciou.

Mandľové mlieko je zdrojom tukov, ktoré vám pomáhajú udržiavať zdravé srdce a cievy a tiež regulovať hladinu zlého LDL cholesterolu.

Konopný proteínový prášok obsahuje až 50% dokonale využiteľnej, stráviteľnej komplexnej rastlinnej bielkoviny, plne porovnateľnej s najkvalitnejšími živočíšnymi zdrojmi. Naviac má až neuveriteľnú 90% stráviteľnosť. Vďačí za to dokonale vyváženému pomeru všetkých 8 esenciálnych aminokyselín, ktoré umož

ňujú plnohodnotné zabudovanie proteínov a pritom nezaťažuje obličky. Okrem toho je výnimočným zdrojom vitamínov skupiny B (B1, B2, B3, B6, B9 – kyselinu listovú) a takisto minerálov ako železo, horčík, mangán, zinok, fosfor a meď.

Maliny sú veľmi zdravé, majú nízky obsah cukru a obsahujú vlákninu podporujúcu správnu funkciu čriev, preto sú vhodným ovocím v období redukčných diétach. Sú skvelým zdrojom polyfenolov a vitamínu C či K, teda fungujú ako antioxidant posilňujúcim imunitu a bojujúci proti rakovine. Majú pozitívny vply na zrážanie krvi a regeneráciu kostí a tiež podporujú správnu funkciu pečene.

Banán je naopak sacharidovou bombou, no to po ťažkom tréningu naše telo potrebuje. Tiež potrebuje ostatné živiny ako vitamíny skupiny B a minerály ako horčík, draslík a mangán, ktoré majú pozitívny vplyv na funkciu nervov, svalov a pre metabolizmus bielkovín a tukov.

Pulsin proteínová tyčinka je tiež úplne vegánska, keďže je obohatená raw ryžovým proteínom, ktorý je doplnený len o mandle, agávový nektár, kúsky čokolády, vlákninu čakanky, hráškový proteínový izolát, ryžový škrob, sladidlo xylitol, kakaové maslo, vanilkový extrakt, morskú soľ a extrakt zeleného čaju. Takže samé zdravé veci :


Lucia Gulišová

U GUĽKY

MOJE ČLÁNKY

Sledujte nás

Proteínová stracciatella roláda

Diana Vidáková apr 4, 2019

Tvarohové fit pagáče

Diana Vidáková jan 10, 2019

Jablkovo-škoricová fit bábovka

Veronika Fabianová dec 30, 2018

FIT POBYTY