← Späť

Deň Zdravia vo firme: Top aktivity v roku 2018

Maroš Krivosudskýdec 1, 2018

Každý zamestnávateľ vie, že zdravie a výkonnosť firmy stojí na zdraví a výkonnosti jej zamestnancov. Individuálna starostlivosť o ich telesnú a psychickú pohodu sa preto vo svete stáva číslom jedna v nefinančných benefitoch moderných spoločností. Čoraz viac firiem na Slovensku sa už konečne snaží nezaostávať ani v tomto smere. Preto si pre svojich zamestnancov pripravujú dni zdravia alebo dokonca týždeň zdravia. Počas takýchto dní je možné navštíviť priamo v priestoroch spoločnosti lekárov, fyzioterapeutov, výživových poradcov a iných odborníkov z oblasti zdravého životného štýlu. Pýtate sa, na čo to tie firmy robia? Čudovali by ste sa, ale výhody takéhoto dňa zdravia pociťuje tak zamestnanec, ako aj zamestnávateľ.


InBody diagnostika v Bratislave

Merajte si svoj diétny progres! Počas diagnostiky zistíte svoje % tuku a svalov v tele, hodnotu viscerálneho tuku, zadržiavanie vody a iné parametre. Vaša premena začína už dnes!

Zdravie =  Viac energie

Zdravie je často vnímané len v dvoch smeroch: Sme chorí alebo chorí nie sme. Na čo sa ale pri tejto téme zabúda, je fakt, že čím zdravší človek je, tým väčším množstvom životnej energie disponuje. Aj preto sa počas našich dní zdravia nezameriavame len na lekárske prehliadky, ktoré sú medzi všetkými aktivitami najobľúbenejšie. Tie sú samozrejme z pohľadu celkového zdravia dôležité najviac. Môžu totiž vo veľmi včasnej fáze odhaliť vážnejšie problémy s kožou, cievami, očami, či pohybovým aparátom. Zameriavame sa však tiež na zdravú výživu a efektívny pohyb. Tieto oblasti zdravého životného štýlu totiž vedia človeka pri správnom pochopení a aplikovaní do bežného dňa, urobiť produktívnejším tak v pracovnom, ako aj osobnom živote. A o to všetkým ľuďom predsa ide: Mať veľa energie, dobrý spánok a prežívať pracovné aj nepracovné dni s úsmevom.

Nestrácajte čas, začnite v práci

Času nemá nikto dostatok a preto sme sa aj my zamerali na to, aby sme priniesli všetkých odborníkov priamo do spoločností. Žiadne presuny za lekármi, žiadne hodiny strávené v čakárni, ale presne vyhradený čas, na ktorý sa viete vopred prihlásiť. Bez výnimiek. Veľké množstvo problémov vedia odborníci diagnostikovať a konzultovať priamo u vás v spoločnosti. Až v prípade potreby vás odporučia do ich ordinácie, na fyzio kliniku, či kancelárie výživového poradcu. Načo riešiť takéto veci v svojom voľnom čase, keď môžete začať pracovať na zlepšení svojho zdravia priamo na pracovisku?!


TOP Aktivity v roku 2018

Tento rok sme tých dní a týždňov zdravia zorganizovali naozaj mnoho. Preto sme radi, že sa nám podarilo spraviť rebríček tých najobľúbenejších aktivít. Ktoré z nich doplnili už aj ten váš deň zdravia?

5. Zdravé firemné raňajky

Chlebíky so zdravými nátierkami, chutné raňajkové kaše, smoothies, ovocie, zelenina,… Takéto privítanie v práci asi poteší každého a preto tento rebríček začíname práve firemnými fit raňajkami. Sú populárne tak v menších spoločnostiach, ako aj na samostatných oddeleniach veľkých korporácii. Výborné na takýchto raňajkách je, že vôbec nemusia byť drahou záležitosťou (ako klasický catering) a tiež, že sa pri nich skvele preberajú firemné záležitosti.

4. Krátke masáže na pracovisku

Len tak sa postaviť od pracovného stola, presunúť sa do vedľajšej miestnosti, kde vás už čaká masér a na 20-minút vypnúť. Skvelá predstava! Teda vo väčšine spoločností organizujúcich dni zdravia to nie je len predstava, ale realita, ktorú si obľúbilo veľké množstvo zamestnancov. Ako to vieme? Tak, že sa ihneď po zverejnení termínov okamžite všetky zaplnia. Však kto by nechcel priamo v práci dostať, aj keď len krátku masáž krku a šije, pri ktorej sa nemusíte vyzliekať a ani natierať aromatickými olejmi. Pomer cena / výkon na vysokej úrovni!

3. Výživový poradca

Výživové poradenstvo je v súčasnom non-stop diétujúcom svete čoraz vyhľadávanejšou službou. Našich poradcov ale nemusíte hľadať, prídu k vám priamo do firmy. Na špeciálnej váhe zmerajú váš podiel tuku, svalov, vody, kvalitu kostí a iné ukazovatele, a na ich základe vám poradia, čo a kde zlepšiť v oblasti výživy a pohybu. Takto viete každoročne (alebo aj častejšie) pri meraniach počas dní zdravia vyhodnotiť, či ste na správnej ceste alebo nie. No a ak nie ste, naši nutriční poradcovia vám radi vypracujú jedálniček na mieru.2. Konzultácie a vyšetrenia lekárom

Vyšetrenia kože, zraku, žíl a ciev, alergológia, fyziatria, psychológia,… Pokiaľ nemáte reálny veľký problém, za týmito odborníkmi v bežný deň nepôjdete. Jednoducho na to nie je čas. Ak k vám však prídu do firmy, prečo by ste sa nenechali vyšetriť? A hlavne bez čakania a dlhých presunov? Takto to vidia aj zamestnanci našich partnerských firiem a preto je prevencia vo forme konzultácie s lekármi skokanom roka v obľúbenosti našich služieb.

1. Škola nevarenia vo firme

Víťazom tohto roka je ale stále škola nevarenia a dôvod je asi jasný. Ľudia milujú jedlo a tiež sa vždy radi niečo učia. Táto škola spája obidva, a na rozdiel od klasickej školy varenia, sa jej vie zúčastniť v 15 až 20-minútových intervaloch veľké množstvo zamestnancov. Tí sa naučia pripravovať nevarené polievky, smoothies, nátierky, šaláty, dressingy, či iné zdravé recepty, na ktoré nepotrebujete teplú kuchyňu. Ideálny záver každého týždňa zdravia!


Maroš Krivosudský

HEALTH SERVICES

MOJE ČLÁNKY

FIT POBYTY