← Späť

Fit kuracie nugetky s nízkotučným Coleslaw šalátom

Diana Vidáková jún 23, 2019

Je tu nejaký fanúšik kuracích stripsov alebo nugetiek s Coleslaw šalátom? Určite áno! Takto pripravené mäso v chrumkavom cestíčku s majonézovým šalátom je naozaj jednou z najobľúbenejších alternatív, aké poznáme. Klasické nugetky však majú jednu veľkú nevýhodu. Sú veľmi kalorické, vysmážané na nekvalitnom oleji a teda si ich v diéte dopriať veľmi často nemôžete.

Tento fit recept od Diany je však čosi úplne iné. Na cestíčko použijeme kvalitnejšie suroviny, majú omnoho menej kalórii, pečieme ich v trúbe, a dokonca aj Coleslaw si pripravíme na diétny spôsob. Nájdete ich preto nielen tu na stránke, ale aj v našich stravovacích plánoch na www.fitnessplan.sk. Dobrú chuť!


UŽ OD 115€

Mesačný stravovací plán a Coaching od odborníkov. Široký výber jedál, presné vypočítané nutričné hodnoty a pravidelné konzultácie sú základom vášho úspechu!

Na kuracie nugetky potrebujeme (cca12ks)

 • 200g kuracie prsia
 • 2ks menšie vajce
 • 1čl himalájska soľ
 • sušený cesnak (nemusí byť)
 • 40g kukuričné lupienky
 • 1-2PL strúhaný kokos
 • kari korenie
 • kajenské korenie

Na Coleslaw potrebujeme

 • 1/2 menšej čínskej kapusty
 • 1ks mrkva
 • 1-2PL tatarska omáčka light
 • 2PL nízkotučný biely jogurt
 • 1kl dijónska horčica
 • himalájska soľ
 • mleté farebné korenie

Postup

 1. Kuracie prsia umyjeme, rozrežeme pozdĺž a následne narežeme na pásy. Každý kúsok jemne naklepeme.
 2. Pripravíme si dve misky. V prvej rozmiešame vajíčka so soľou, sušeným cesnakom a v druhej zmiešame rozdrvené cornflakes (tie v sáčiku buď rukou podrvte alebo valčekom pobúchajte, aby tam ostali aj kúsky, ale zas nie moc veľké) spolu s kokosom , kari a s kajenským korením.
 3. A teraz už len kúsky kuracieho namáčame do vajíčka a obaľujeme v cornflakesovej zmesi.
 4. Pečieme na plechu s papierom na pečenie pri teplote 190-200 stupňov 10-15 minútiek a potom ešte otočíme a pečieme 5-10 minút. To uvidíte podľa farby, takže to radšej kontrolujte, pretože závisí od veľkosti a od vašej rúry :).
 5. Zatiaľ som pripravila šalát. Čínsku kapustu nakrájame na tenšie prúžky, mrkvu nastrúhame nahrubo na strúhadle.
 6. Vo väčšej mise to všetko premiešame spolu s jogurtom, tatárskou omáčkou, horčicou, soľou, korením a môžeme pridať 2-3 lyžice studenej vody.

Keď sú kuracie kúsky upečené, môžeme servírovať. Úžasná kombinácia! Vyskúšajte!.


DeepWORK & BodyART Víkend

3- alebo 4-dňová kombinácia pomalšieho BodyARTu a dynamického DeepWORKu v jednom z najkrajších hotelov na Slovensku. A kto to všetko povedie? Nikto iný ako dvaja z najlepších a najskúsenejších inštruktorov na Slovensku, Milan Adamka a Eňa Buzinkay.

Diana Vidáková

MŇAM APP

MOJE ČLÁNKY

Sledujte nás

Proteínová stracciatella roláda

Diana Vidáková apr 4, 2019

Tvarohové fit pagáče

Diana Vidáková jan 10, 2019

Jablkovo-škoricová fit bábovka

Veronika Fabianová dec 30, 2018

Čokoládový koláč s arašidovým maslom

Jana Abelovská dec 19, 2018

FIT POBYTY

SÁModSEBA Fit Pobyt
s výťažkom pre deti bez rodín
RZ Tesáre Nové Mlyny

Už od 119 €

2. ročník programovo najnabitejšieho fitpobytu zameraného na jogu, beh, fitness, bojové športy a tiež zdravú stravu. Tak ako minulý rok celý zisk z pobytu poputuje nadácii Provida a teda detičkám bez rodín, o ktoré sa táto nadácia stará v programe Tvoj Buddy.

ZOBRAZIŤ DETAIL >

Joga Pobyt na Troch Studničkách
pre všetkých fanúšikov jogy
Tri Studničky****

Už od 249 €

Toto víkendové spojenie jogy, aktívneho oddychu, skvelého jedla a ubytovania uprostred nádhernej prírody Demänovskej doliny bude pre váš reštart tým pravým orechovým. Nemáte s jogou alebo iným cvičením skúsenosti? To vôbec nevadí.

ZOBRAZIŤ DETAIL >

DeepWORK & TotalBODY Víkend
pre fanúšikov skupinových cvičení
Hotel Alexandra***

Už od 189 €

Kombinácia pomalšieho DeepWORKu a dynamického TotalBODY je ideálna pre všetkých milovníkov skupinových cvičení, ktorí nemajú radi stereotyp. A kto to všetko povedie? Nikto iný ako dvaja z najlepších a najskúsenejších inštruktorov na Slovensku, Milan Adamka a Eňa Buzinkay.

ZOBRAZIŤ DETAIL >